Przychodnia rodzinna ANI-MED

Serdecznie zapraszamy do skorzystania
z naszych usług od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00-20.00.

Kielanówka 35/36
35-106 RZESZÓW


Nasze usługi:

- Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej
- Opieka pediatryczna z punktem szczepień
- Gabinet zabiegowy
- Gabinet pielęgniarki środowiskowej
- Gabinety stomatologiczne
- Medycyna Pracy

Gabinet dentystyczny zapewnia profesjonalną opiekę z zakresu:

- Stomatologii zachowawczej
- Endodoncji
- Stomatologii dziecięcej
- Chirurgii stomatologicznej
- Stomatologii estetycznej
- Protetyki


Posiadamy kontrakt z NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia gwarantuje
bezpłatną opiekę lekarską.

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna to podstawa dbania o zdrowe i mocne zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech i doskonałe samopoczucie każdego Pacjenta. Im wcześniej jest wprowadzona, tym daje lepsze efekty oprócz zdrowych zębów i dziąseł, przynosi oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na leczenie.

Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z płytką nazębną – podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy. Z drugiej strony, profilaktyka dąży do zwiększania odporności tkanek zęba i przyzębia na atak kwasów i bakterii.

W myśl dobrze znanej zasady, że lepiej jest zapobiegać chorobie, niż ją leczyć, lekarze specjaliści naszej placówki edukują już najmłodszych Pacjentów o sposobach zapobiegania chorobom zębów i jamy ustnej.

Należy pamiętać, iż poza codzienną higieną jamy ustnej, mającą na celu zapobieganie osadzaniu się płytki nazębnej, a co za tym idzie powstawaniu choroby próchnicowej, należy systematycznie poddawać się zabiegom profilaktyki dentystycznej w gabinecie stomatologicznym.

W Naszej Placówce zapewniamy pacjentom pełen zakres profesjonalnie przeprowadzanych zabiegów profilaktycznych z zastosowaniem nowoczesnych, a zarazem sprawdzonych metod. Zaliczamy do nich: usuwanie osadu i kamienia nazębnego, piaskowanie, intensywną fluoryzację, lakowanie i lakierowanie zębów oraz naukę higieny jamy ustnej.